Medytacje

Medytacja jest już w dzisiejszym świecie dość rozpowszechnioną procedurą wędrówki po duchowej ścieżce ludzi poszukujących szczęścia osobistego i rodzinnego, którzy już wiedzą, że wszystkie odpowiedzi, na wszystkie pytania, mogą znaleźć w swoim wnętrzu. Aby z tej swojej mocy skorzystać muszą jednak poznać siebie, muszą wspiąć się na kolejne stopnie świadomości, zbliżając się tam, gdzie mogą w sobie znaleźć Najpotężniejszą Moc Wszechświata. Doprowadzenie ciebie do źródła tej mocy jest właśnie celem Oneness. Charakteryzując tę Moc ludzie, zgodnie z wyznawaną przez siebie filozofią i światopoglądem, znajdują przeróżne określenia. W tym miejscu przytoczę jedynie kilka przykładowych: Uniwersum, Boska Obecność, Światło, Najwyższa Inteligencja, różne postaci Boga. Szerzej o tym w zakładce: Trochę więcej.

W związku z tym możemy dzisiaj znaleźć przeróżne rodzaje medytacji, i dużo literatury na temat tego jak medytację prowadzić. Po przeczytaniu kilkunastu książek na temat różnych medytacji mogę powiedzieć przede wszystkim, że w poruszaniu się w tym gąszczu trzeba po prostu zachować zdrowy rozsądek. Medytacja jest ?duchową procedurą?, którą możemy prowadzić sami, na codzień, nie angażując w to żadnych nakładów, poza odrobiną spokojnej przestrzeni i czasem, którego ilość zależy od naszych możliwości i potrzeb.

W medytacji istotne jest znalezienie wygodnego miejsca /siedzieć można w dowolnym spokojnym miejscu, na czymkolwiek byle z prostym kręgosłupem i wygodnie/. Następnie rozluźnij się, zamknij oczy i rozpocznij wędrówkę. Otwórz wrota swojej wyobraźni. Staraj sie zobaczyć złote światło , które spływa na ciebie i wypełnia każdą komórkę twojego ciała. Nie martw się, jeśli jeszcze teraz nie zobaczysz tego, bo niezależnie od tego czy widzisz to czy nie, to to złote światło, czy ta świetlista energia na ciebie spływa. Kontempluj to, poddaj się temu, przyjmuj ze spokojem i miłością uczucia, które na ciebie spływają. Bądź jedynie spokojnym obserwatorem, doświadczaj tego co jest. Zaproś Boską Obecność, otwórz swoje serce na Wszystko. Prześlij intencyjną Dikszę Jedności wszystkim i wszystkiemu. Nie ograniczaj się w niczym. Przesyłasz Boska Energię, a wraz z nią szczęście, radość, miłość, pomyślność, zdrowie. Napawaj się sam tą radością, że pomagasz swoim bliskim, przyjaciołom, wszystkim ludziom, Polsce, całemu światu, Matce Naturze… Zobacz to szczęście i ciesz sie ze wszystkimi…

Podziękuj Boskiej obecności i wszystkim, którzy towarzyszyli ci w tym szczęściu. Powoli otwórz oczy i zaakceptuj ten świat, który jest wokół ciebie. Być może on juz teraz wyda ci sie lepszy i piękniejszy…

Takie medytacje możesz wzbogacić Moola-mantrą z płyty i innymi akcesoriami powszechnie uznanymi za dodające powagi i szacunku naszym czynnościom. Możesz je wykonywać codziennie i na pewno stopniowo zauważysz różnicę w swojej percepcji świata.

Oprócz tej uniwersalnej procedury medytacji, wskazanej wyżej, są szczególne rodzaje medytacji, wykonywane w pewnym konkretnym celu. Wykorzystuje się przy ich prowadzeniu różne środki i techniki, w tym oddech i zatrzymywanie oddechu, szczególny rodzaj oddychania, specjalne mantry, oraz jantry. Do takich medytacji zalicza się między innymi Czakra Diana i Ananda Mandala.